Catering dla dzieci– poznaj jego zalety!

Często rodzice z rezerwą podchodzą do ofert cateringowych w szkołach i przedszkolach. Jednak obecnie catering to dla wielu placówek najkorzystniejsze rozwiązanie – nie tylko pod względem cenowym, ale także jakościowym!

Pod pojęciem usług cateringowych znajdują się usługi przygotowywania i dostarczania posiłków na miejsce. W związku z tym catering doskonale sprawdza się tam, gdzie nie ma możliwości ugotowania posiłków ze względu na brak odpowiedniego zaplecza. Catering jest chętnie wybierany na różnego rodzaju wydarzenia, na przykład na konferencje, szkolenia, na bankiety, ale także na urodziny czy wesela. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także catering dietetyczny, czyli tak zwana dieta pudełkowa. Warto również wskazać, że do wyboru jest też catering dla dzieci.

Na czym polega catering dla dzieci?

Usługa taka jak catering dla dzieci, który określany jest także mianem cateringu przedszkolnego czy szkolnego, jest oferowana przez firmy cateringowe specjalnie dla placówek przedszkolnych, szkolnych oraz dla żłobków. Catering polega wówczas na przygotowywaniu zdrowych, zbilansowanych posiłków dla dzieci przez pracowników firmy cateringowej, a następnie dostarczaniu ich na miejsce, na przykład do szkoły. Posiłki dowożone są na miejsce w specjalnych pojemnikach, dzięki czemu zachowują swój smak i ciepło. Następnie serwowane są dzieciom. Chociaż wielu rodziców kojarzy catering dla dzieci z niezbyt dobrej jakości jedzeniem, to jednak w rzeczywistości firmy cateringowe są w stanie zapewnić menu o wiele bardziej urozmaicone i zdrowsze niż szkolne stołówki.

Zalety cateringu dla dzieci:

  • bazuje na zbilansowanych planach zdrowego żywienia
  • posiłki przygotowywane są z wykorzystaniem naturalnych, sezonowych składników
  • menu układane jest przez doświadczonego dietetyka
  • posiłki są smaczne, atrakcyjnie wyglądają, są zdrowe dla dzieci
  • korzystanie z usług cateringowych jest przystępne cenowo

Wobec tego catering dla dzieci to szereg zalet zarówno dla placówek szkolnych, przedszkolnych i innych, jak również dla rodziców oraz dla ich maluchów.