Czy drewniane kolejki nadal cieszą się zainteresowaniem wśród najmłodszych?

Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej – z tego właśnie względu wyprawa do sklepu z zabawkami, zazwyczaj kończy się kolejnymi zakupami z gadżetami dla naszego malucha, które mają umilić mu czas i przykuć jego uwagę na dłuższy czas. Gromadzenie kolejnych zabawek tworzy chaos i bałagan w naszym domu, z którym nie potrafimy się uporać. By się przed tym ustrzec, warto kupować maluchowi zabawki dla dzieci, które przykują jego uwagę na dłuższy czas i tak szybko mu się nie znudzą. Jedną z ponadczasowych propozycji bez wątpienia jest kolejka drewniana.

Drewniana kolejka dla dzieci – ponadczasowa zabawka

Drewno to materiał ekologiczny a więc zabawki z niego wykonane są bezpieczne dla zdrowia malucha. Nie są pokryte żadnymi, toksycznymi farbami które w kontakcie z dzieckiem mogłyby mu zaszkodzić. Możemy być całkowicie spokojni podczas zabawy malucha i nie musimy przejmować się tym, że stanie mu się jakaś krzywda. Jeśli maluch wyjątkowo często psuje swoje zabawki, w tym wypadku kolejka z drewna również okaże się świetnym wyborem. Przede wszystkim jest trwała, odporna na uszkodzenia i na pewno posłuży dziecku przez dłuższy czas.

Zabawa drewniana kolejką ma również bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka – maluch rozwija swoje umiejętności a przy okazji czerpie z tego ogromną frajdę. Śmiało można powiedzieć, że to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Maluch ćwiczy swoją koordynację wzrokowo-ruchową jak również rozwija wyobraźnię kreatywność. To także doskonała okazja do ćwiczenia motoryki mniejszej.

Zabawa kolejką to doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Rodzicie razem z maluchem mogą składać tory, rozkładać drzewa i inne elementy jak również sterować kolejką. Wspólna zabawa zacieśnia więzi między dzieckiem a rodzicem i poprawia pomiędzy nimi relacje.

Drewniana kolejka doskonale sprawdzi się w przypadku dziewczynki jak i chłopca. Postarajmy się jednak o to, by zabawka dostosowana była do wieku brzdąca. W sklepach spotkamy zarówno modele elektryczne, proste jak i nieco bardziej złożone zestawy.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/