Jak utrzymać porządek mając małe dziecko?

W początkowym okresie warto przyjąć zasadę, że tego porządku nie da się utrzymać. Oczywiście na samym początku nie potrzebujemy dla dziecka zabawek, a kolorowe akcesoria nie powinny zajmować więcej, niż kawałka półki. Później jednak warto zainwestować w pojemnik na zabawki, który pomoże zaprowadzić trochę ładu.

Pojemnik na zabawki – rozmiar i ilość

Pojemniki na akcesoria dla dzieci, które są dostępne na rynku, pozwalają na doskonałe dopasowanie ich rozmiarów i ilości do indywidualnych potrzeb zarówno dzieci, jak i dorosłych. Chociaż, w zasadzie, to nie dzieci potrzebują tych pojemników, a dorośli. Z czasem oczywiście można dzieci uczyć korzystania z tych pożytecznych pudełek, ale na początek warto samemu się z nimi zapoznać.

Na początek warto przyjrzeć się zabawkom, które posiadamy – jeżeli większość z nich jest drobnych, powinniśmy zainwestować w średniej wielkości pojemniki, w których łatwo będzie je gromadzić, a później odnajdywać. Jeżeli nasze gadżety są raczej wielkogabarytowe, to pojemnik na zabawki albo powinien być bardzo duży, albo możemy z niego po prostu zrezygnować – kupowanie go na siłę nie jest rozsądnym pomysłem, chyba że mamy ochotę każdą zabawkę pakować w osobne pudełko.

Jeżeli posiadamy w pokoju dziecięcym regał składający się z otworów o kształcie sześcianu, to nasz wybór jest już właściwie dokonany – w takim przypadku pojemniki na zabawki będą po prostu tej samej wielkości po to, aby każdy z nich swobodnie zmieścił się w otwór. Dzięki temu zyskamy dodatkową segregację i porządek, o którym marzymy.

Pojemnik na zabawki – kolor i materiał wykonania

Wbrew pozorom te dwie cechy pojemników są naprawę istotne. Jeżeli każdy pojemnik na zabawki zakupiony do naszego domu będzie tej samej wielkości i każdy z nich będzie miał ten sam kolor, to jak mamy zamiar odgadywać, gdzie schowaliśmy konkretne zabawki? No właśnie.
Najwygodniejszą opcją będzie zakupienie pudełka plastikowego, które łatwo jest czyścić i które jest lekkie i niezwykle łatwo dostępne. Warto jest też nie stawiać na kolory, a na przezroczystość. Oczywiście nie do każdego wnętrza będzie to pasowało, ale jeśli nie chcemy uczyć się na pamięć kolorów poszczególnych pudełek, to warto zakupić pudełka całkiem przezroczyste, w których od razu będzie widać, co zapakowaliśmy do środka.

Wyobraźmy sobie więc regał z dziesięcioma przezroczystymi, plastikowymi pudełkami, których zawartość widać jak na dłoni… można spokojnie powiedzieć, że to ogromna oszczędność czasu na co dzień, a dla dzieci frajda, ponieważ każda ich zabawka będzie na wyciągnięcie ręki. Może to być też niezła motywacja do zachowywania porządku również w pojemnikach na zabawki, dzięki czemu jeszcze przyjemniej będzie patrzeć na wypełniony zabawkami regał. Wszystko w naszych rękach – wystarczy przejść się po sklepach lub przejrzeć parę stron internetowych, aby trafić na coś naprawdę ciekawego i zakupić to do naszego domu.