Jak wspierać naukę chodzenia dzięki zabawkom?

Nauka chodzenia to dla naszych brzdąców nie lada wyzwanie. Jej początki na pewno będą trudne – upadki to coś z czym będą musiały zmierzyć się każdego dnia. Warto więc wspierać szkraba w jego postępach i ułatwiać mu stawianie pierwszych kroków. Sklepy z zabawkami dla dzieci pełne są różnego rodzaju gadżetów, które pomogą dziecku w nauce chodzenia i zmotywują go do przezwyciężania napotkanych trudności. Mowa tu oczywiście o pchaczach czy jeździkach, które powinien posiadać każdy maluch, który dopiero poznaje tajniki stawiania pierwszych kroków. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto po nie sięgać i czym kierować się przy ich wyborze.

Pchacz, ciągacz a może jeździk?

Na samym początku warto wspomnieć,że są to zabawki które wspierają rozwój motoryczny dziecka. Jak do tej pory najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi gadżetami dla maluchów, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z chodzeniem były zabudowane chodziki. Jak się bowiem okazało, ich kupno wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim chodziki przyczyniają się do kształtowania niewłaściwej pozycji kręgosłupa jak również nieprawidłowego układu stóp w trakcie stawiania pierwszych kroków.

Z tego właśnie względu warto sięgać po pchacze, które nie tylko pomagają dziecku w nauce chodzenia i gwarantują mu dodatkowe podparcie ale również są doskonałą okazją do treningu koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Oprócz pchaczy świetnie sprawdzą się również jeździki. Brzdąc podczas takiej zabawy ćwiczy równowagę oraz wzmacnia swoje mięśnie. Oprócz wielu korzyści, jeździki z pewnością sprawią dziecku niemałą frajdę.

Jeśli maluch już nauczył się stawiać pierwsze kroki warto rozważyć kupno ciągacza. Zabawka ta będzie świetnym urozmaiceniem codziennego spaceru. To także doskonała okazja do tego, by zachęcić malucha do aktywności ruchowej.

Wybierając pchacza, ciągacza czy jeździk należy zwrócić szczególną uwagę na materiały z jakich zostały one wykonane. Ważne, by zabawka była solidna, trwała i bezpieczna dla naszego dziecka.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/