Jak wybrać odpowiednią piłkę do skakania dla naszego dziecka?

Niektóre maluchy bywają niezwykle żywiołowe i trudno usiedzieć im w jednym miejscu przez dłuższą chwilę. Biegają, skaczą, szaleją – rodzice doskonale znają ten widok. Nie ma się czemu dziwić bowiem dzieciństwo to czas beztroskiej zabawy. Rodzice jednak powinni pamiętać o tym, by każdego dnia dać dziecku możliwość rozładowania swoich niekończących się pokładów energii. Jeśli za oknem świeci słońce i jest piękna pogoda, nie będzie najmniejszego problemu by dziecko mogło się wyszaleć. Idealnie sprawdzą się w tym wypadku place zabaw bądź zwykły spacer. Sprawa wygląda nieco gorzej gdy pogoda nie dopisuje. Wtedy pozostaje nam tylko jedno wyjście – musimy zorganizować dziecku aktywne zajęcie w zaciszu czterech ścian. Bez wątpienia pomoże nam w tym piłka do skakania.

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniej piłki do skakania?

Sklepy które mają w swojej ofercie zabawki dla dzieci, pękają w szwach od asortymentu. Wybierając piłkę do skakania dla naszego malucha musimy przede wszystkim dokładnie zwrócić uwagę na jej rozmiar. Piłka musi być dopasowana do wieku dziecka i jego wzrostu. Maluch oddając się skaczącej przyjemności musi swobodnie dosięgać stopami do podłoża – tylko wtedy zabawa jest bezpieczna. Poza tym zorientujmy się także, czy interesujący nas model wykonany jest z odpowiedniej jakości materiałów i czy posiada odpowiednie atesty. Wybierajmy produkty droższe ale znane oraz cenione przez rodziców na całym świecie. Na zdrowiu i bezpieczeństwu dziecka nigdy nie warto oszczędzać.

Postarajmy się również o to, by wybrana przez nas piłka dobrze prezentowała się pod względem wizualnym – maluch z pewnością bardzo się ucieszy, gdy będzie ona w wyrazistych kolorach i gdy zobaczy na niej swojego ulubionego, bajkowego bohatera. Radości na pewno nie będzie końca.

Odpowiednio dobrana piłka do skakania ma bardzo dobry wpływ na zdrowie naszego malucha. To doskonały trening dla koordynacji wzrokowo-ruchowej malucha jak również idealna okazja do tego, by wzmocnić swoje mięśnie i wyrabiać nawyki utrzymania prawidłowej postawy ciała.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/