Jak zachęcić dziecko do zabawy na świeżym powietrzu?

Aktywność ruchowa powinna być obecna w życiu każdego człowieka. Nie ważne czy to dorosły czy dziecko – ruch to zdrowie w każdym wypadku. Z tego względu rodzice powinni zrobić wszystko, by od najmłodszych lat zaszczepić w swoich dzieciach chęć do aktywności ruchowej. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak łatwym zadaniem głównie ze względu na popularność urządzeń elektronicznych i mobilnych. Dzieci wolą siedzieć w domu i grać na komputerze czy tablecie niż wyjść na dwór by pobawić się ze swoimi rówieśnikami. Przede wszystkim to ogromna szkoda dla zdrowia i organizmu dziecka – bawiąc się na świeżym powietrzu maluch się dotlenia, hartuje, poprawia swoją kondycję, samopoczucie oraz dba o dobrą figurę.

Jakie zabawki najlepiej sprawdzą się na dworze?

Jeśli chcemy by nasze dziecko chętnie bawiło się na świeżym powietrzu musimy go jakoś do tego przekonać. Wybierając się na spacer z maluchem zabierzmy jego ulubione zabawki dla dzieci – może to być pluszak, skakanka, hulajnoga czy popularne ostatnio spinnery. Jeśli maluchy lubią bawić się w piaskownicy koniecznie weźmy do torby wiaderko i foremki do piasku. Jeśli mamy w domu zapalonego sportowca dobrze sprawdzi się zwykła piłka. Można iść z maluchem na boisko i zarażać go sportową pasją. W przypadku gdy dziecko to fan motoryzacji, na spacerze dobrze sprawdzą się różnego rodzaju pojazdy, które można ciągnąć na sznurku – może to być koparka czy wywrotka.

Dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem na dworze jest także jazda na rowerze, hulajnodze czy wrotkach. Każde dziecko musi mieć okazję by rozładować swoją energię i się wyszaleć a zabawa na świeżym powietrzu daje mu do tego najlepsze możliwości.

Jak więc widać, maluch spędzając czas na dworze ma mnóstwo możliwości na czerpanie rozrywki i frajdy. Wystarczy tylko pokazać maluchowi, jak dobrze może się bawić nie siedząc w domu przed komputerem czy tabletem. Jeśli dodatkowo wybierzemy się z maluchem na plac zabaw z pewnością nawiąże on nowe znajomości, pozna rówieśników i prędko nie będzie chciał wracać do domu.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/