Lalka – najlepsza przyjaciółka każdej małej dziewczynki

Każda z nas w dzieciństwie miała z pewnością swoją ulubioną lalkę – to nieodłączny atrybut każdej, małej dziewczynki. Piękne ubranka, wózek i wiele innych gadżetów pozwala poczuć się im jak prawdziwa mama. Opiekują się swoją lalką, dbają o nią jak również są ich najlepszą przyjaciółką. Maluchy w ten sposób uczą się odpowiedzialności jak również przekazują bobasowi pewne wzorce, co szczególnie powinno zainteresować zwłaszcza rodziców. Dzieci bowiem starają się ich naśladować na każdym możliwym kroku.

Jaka lalkę wybrać dla naszego dziecka?

W dzisiejszych czasach wybór zabawek dla dzieci jest tak różnorodny, że lalki, które dawniej bawiły małe dziewczynki, dziś wyglądają zupełnie inaczej.
W sklepach możemy znaleźć zwykłe bobasy zrobione z plastiku, lalki wykonane z plastiku ale także materiałowego tułowia jak również takie, które posiadają szereg przeróżnych funkcji. Dla najmłodszych zdecydowanie najlepszym wyjściem będzie lalka z tworzywa sztucznego. Dobrze by również było, gdyby bobas nie posiadał włosów ani innych materiałowych dodatków. Nasz brzdąc z pewnością nie raz będzie chciał wykąpać swoją lalkę i lepiej uniknąć w ten sposób problemów z jej odpowiednim wysuszeniem.

Wybierając odpowiedniego bobasa dla naszego malucha, postarajmy się również o to, by dobrze prezentował się pod względem wizualnym. Często bowiem zdarza się, że lalka nie wygląda zbyt przyjemnie i nie jest zbyt estetycznie wykonana, co może również nie spodobać się naszemu dziecku.

Dla starszych brzdąców dobrym rozwiązaniem z pewnością okaże się lalka interaktywna. Wiele małych dziewczynek marzy o takim prezencie – dla rodziców jednak często zabawa z hałasującym bobasem okazuje się prawdziwą zmorą. Lalki interaktywne pozwalają naszym brzdącom jeszcze bardziej wczuć się w rolę mamy – możemy usłyszeć jej płacz czy śpiew, niektóre tego typu zabawki nawet siusiają. Posiadają jednak one baterie i materiałowe dodatki więc zupełnie nie nadają się do kąpieli. Maluch jednak posiadając taką zabawkę z pewnością i tak będzie bardzo szczęśliwy.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/