Motocykl na akumulator dla dziecka – jak go wybrać i na co zwracać uwagi podczas zakupu?

Zabawki na akumulatory, którymi dziecko samo może sterować, to obecnie prawdziwy hit, na którego zakup decyduje się wielu rodziców. O ile jeszcze kilka lat temu nie była to opcja dla każdego, ponieważ były to zabawki bardzo kosztowne, obecnie nawet przy ograniczonym budżecie możemy kupić motor na akumulator, którym nasze dziecko będzie naprawdę zachwycone.

Same motory na akumulator są tańsze niż samochody. Ich cena może wynieść co prawda nawet 1,5 tysiąca złotych, jednak miło zaskakują ceny, minimalne od których możemy kupić taką zabawkę dobrej jakości – jest to bowiem już 250-300 złotych.

Na samym początku warto zaznaczyć, ze same motory na akumulator są wolniejsze niż analogiczne samochody. Może wynikać to m.in. z faktu, że samochody są jednak szybsze. Jeżeli zdecydujemy się na pojazd jednoosobowe wysokiej klasy, to prędkość może wynieść nawet 10 km/h. W przypadku motocykli prędkość prawdopodobnie nie przekroczy 6 km/h. Jest to jednak znakomita opcja dla dzieci albo mniejszych, albo takich, które z takimi zabawkami nie miały jeszcze do czynienia. W takim wypadku szybsze samochody zdecydowanie nie są wskazane.

Pilot, czyli opcja pomocna rodzicom

Część z motocykli na akumulatory posiada dodatkowego pilota, którym może sterować rodzic. Będzie on mógł np. w dowolnej chwili zatrzymać pojazd, co jest na pewno wskazane przy wspomnianej już grupie dzieci – młodszych lub niemających wcześniej kontaktu z takimi zabawkami. W końcu podstawa to bezpieczeństwo, więc jeżeli miałoby być one zagrożone – rodzic może szybko zareagować.

Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad pojazdem, którym będzie jechało twoje dziecko, polecamy rozglądać się właśnie za model z pilotem do dodatkowego sterowania pojazdem.

Waga i obciążenie dozwolone

Kiedy poszukujemy odpowiedniego motocykla na akumulator, pamiętajmy o tym, żeby skupić się na informacji o możliwym jego udźwigu. Dzieci szybko rosną, więc warto, aby możliwe obciążenie było nawet o 20 kg większy niż obecna waga naszego malucha. Wtedy będziemy pewni, że nawet jeśli dość szybko podrośnie, to zabawka będzie dla niego cały czas odpowiednia.

Warto zobaczyć też, do jakiego wzrostu przystosowany jest dany pojazd oraz do jakiego wieku. Jeżeli zbierzemy te dane i dodaną jeszcze wspomnianą kwestię kilogramów, to dość łatwego będzie nam wybrać pojazd dla naszego dziecka odpowiedni. Istnieje też możliwość zakupu pojazdów dwuosobowych, wtedy należy pamiętać, żeby możliwy udźwig był jeszcze większy – w końcu dwoje dzieci będzie rosło, przez co szybko może się okazać, że dopuszczany udźwig jest za mały i zabawka wymaga wymiany na inną.

W przypadku pojazdów dwuosobowych warto też pamięta, że prawdopodobnie ich maksymalna prędkość będzie mniejsza, niż w przypadku pojazdów jednoosobowych.

Rodzaj napędu

Przed zakupem koniecznie trzeba zastanowić się, po jakiej powierzchni będzie poruszać się nasze dziecko. Jeżeli będzie to powierzchnia równa, jak np. beton czy brukowa kostka, wtedy możemy zdecydować się na napęd na tylko jedno koło. Jeżeli jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że powierzchnia będzie nierówna i bardziej wymagająca (np. trawa na podwórku), wtedy zdecydowanie lepiej zdecydować się na motor z napędem na dwa koło. Jeżeli nie jesteśmy pewni – profilaktycznie lepiej wybrać również napęd na oba koła. Dzięki temu będziemy pewni, że zabawka się sprawdzi a dziecko faktycznie będzie w ogóle miało szanse na jej wykorzystanie i znakomitą zabawę.

Rodzaje akumulatorów i czas ładowania

Oto kolejna rzecz do sprawdzenia przed dokonaniem zakupu. Najpopularniejsze akumulatory w motocyklach posiadają 6V lub 12V, przy czym warto też zwrócić uwagę na ich ilość, ponieważ stosowane są pojedyncze lub podwójne rozwiązania. Warto też zwrócić uwagę na pojemność takiego akumulatora, zazwyczaj nie przekracza ona 8 Ah. Im większa pojemność danego akumulatora, tym będzie on działał oczywiście dłużej, co jednak zapewne przełoży się na to, że będzie on lądował się dłużej – samo ładowanie do pełna może trwać czasem 20 godzin lub więcej.

Rodzaje motorów

Pamiętajmy, że motor na akumulator to nie tylko napęd, dopuszczalna waga czy możliwa prędkość, ale również rodzaj motoru oraz marka. Możemy zdecydować się na motory, które swoją stylistyką przypominają crossy, motory turystyczne czy po prostu ścigacze. Mamy też możliwość wyboru motocykli, które są licencjonowane, więc nasze dziecko może poruszać się motorem marki Honda czy Suzuki. To również istotny aspekt, zwłaszcza jeżeli nasze dziecko bardzo lubi konkretny rodzaj motocykli lub ich konkretną markę. Wybór zbieżny z jego upodobaniami na pewno dostarczy mu mnóstwo radości, pewnie więcej, niż w przypadku zdecydowanie się na motor innej marki, ale szybszy np. o 1 km/h.

Gdzie kupić motor na akumulator?

Zdecydowanie polecamy zakupy w internecie – szeroki wybór i dobre ceny zdecydowanie za tym przemawiają. Na pewno dobrym rozwiązaniem okaże się sprawdzenie oferty sklepu Zabawki-Gry.pl – mają oni naprawdę bardzo szeroką ofertę, do tego jest ona zróżnicowana cenowo, dzięki czemu każdy, niezalezienie od budżetu, będzie mógł wybrać model dla siebie. W razie problemów z wyborem, zachęcamy do kontaktu z obsługą, która szybko i skutecznie odpowie na wszystkie zadane pytania. Ofertę sklepu można zobaczyć klikając na poniższe logo.

Motorki dla dzieci