Puszczanie baniek – zabawa wszech czasów

Kochały ją dzieci trzydzieści lat temu i kochają ją dziś. Puszczanie dziecko może zająć małe dziecko na długie godziny, a i starsze lubią taką rozrywkę.
Najprostszy zestaw baniek kosztuje już nawet złotówkę i pozwala w bardzo prosty sposób bawić się za pomocą tak prostych środków, jak mydliny i woda. Później warto zachować szczoteczkę do puszczania baniek, bo kolejne bańki da się puszczać nawet z domowego płynu do mycia naczyń zmieszanego z wodą.
Do niedawna na tym kończyły się możliwości, jeśli chodzi o puszczanie baniek mydlanych. Teraz pojawiły się jednak nowe zabawki, które pozwalają na jeszcze więcej rozrywki. Jedna z nich to kilka szczoteczek do puszczania baniek połączonych ze sobą. Niektórych nie trzeba nawet dmuchać, bo robi to za dziecko wbudowany mechanizm. W ten sposób powstają setki baniek, a dziecko ma dużą frajdę.
Są też pojedyncze, duże sprzęty do puszczania baniek. Robi się to całymi rękami, poruszając łagodnie ramą, na której trzymają się mydliny. Dzięki temu powstają olbrzymie bańki, które dzieci wprost uwielbiają.