Raczkowanie a zabawki – jak wybrać odpowiednie?

Przychodzi taki czas w życiu każdego malucha, kiedy zaczyna on stawać się ruchliwy i interesować się wszystkim co go otacza. O ile leżące w łóżeczku dziecko można bez problemu upilnować, o tyle z raczkującym szkrabem może być już większy problem. Kiedy brzdąc zaczyna raczkować rodziców przepełnia radość – jest to bowiem oznaka tego, że dziecko rozwija się prawidłowo i nie ma powodu do niepokoju

Szkrab jednak staje się bardziej mobilny i trzeba mieć oczy dookoła głowy by maluch nie zrobił sobie krzywdy. By w okresie raczkowania maluch bawił się w bezpieczny sposób, warto zadbać o zakup odpowiednich gadżetów, które mu to umożliwią. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najlepsze zabawki do nauki raczkowania.

Zabawki do nauki raczkowania

Największą sympatią bez wątpienia cieszą się kule do raczkowania. Nie dość, że świetnie prezentują się pod względem wizualnym to jeszcze posiadają ciekawe efekty świetlne i dźwiękowe. Przykuwają uwagę dziecka żywą kolorystyką i tym, że ciągle są w ruchy. Szkrab widząc toczącą się kulę z pewnością z chęcią ruszy za nią w pościg a tym samym będzie ćwiczył raczkowanie. To doskonały sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym czyli zabawy i nauki. Maluch przy okazji stymuluje również swoje zmysły.

W podobnym sposób maluchy mogą bawić się w walcami bądź tunelami do raczkowania. Również się toczą zachęcając brzdące do zabawy i nauki raczkowania. Zazwyczaj także świecą i wydają różnego rodzaju dźwięki. W niektórych wersjach wewnątrz umieszczone są szeleszczące koraliki, co z pewnością będzie dodatkową atrakcją dla szkraba.

W sklepach z zabawkami z pewnością spotkamy się również z torami przeszkód. To już nieco bardziej skomplikowany i urozmaicony gadżet. Z pewnością przysporzy dzieciom ogromną frajdę. Trzeba tylko pamiętać o tym, by zabawa tego typu dopasowana była odpowiednio do umiejętności dziecka. Na takim torze maluchy mogą spotkać różne ciekawe elementy, przyciski czy wieże w klocków.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://dzieckanet.pl/zabawki-do-raczkowania-co-wybrac/