Samodzielna zabawa dziecka – co warto kupić maluchowi?

Dzieciaki kochają zabawę. Najchętniej włączają w nią również rodziców. Wspólne spędzone chwile z maluchem z pewnością budują więź, ale często zdarza się tak, że mama bądź tata po prostu nie ma możliwości bądź czasu, aby pobawić się z brzdącem. Co prawda, niektóre zabawki wymagają towarzystwa drugiej osoby, ale istnieją i takie, którymi dziecko może bawić się zupełnie samo. W dzisiejszych czasach wybór zabawek zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych np. https://kinderall.de jest ogromny. Bez problemu znajdziemy więc takie, które zajmą szkraba na dłuższy czas, a przy okazji zapewnią mu solidną porcję rozrywki.

Co dobrze sprawdzi się do zabawy w pojedynkę?

Dla najmłodszych maluchów najlepszym rozwiązaniem z pewnością okaże się mata edukacyjna. Można rozłożyć ją na dywanie i położyć na niej brzdąca. Mata edukacyjna nie tylko zaciekawi i zainteresuje maluszka, ale również pozytywnie wpłynie na jego rozwój stymulując wszystkie zmysły. Maty edukacyjne wykonane są z przyjemnych, miłych w dotyku, kolorowych materiałów, które z pewnością przypadną do gustu maluszkowi. Ponadto wyposażone są w dodatkowe elementy – np. te szeleszczące czy grające, a także lusterka.

Dla nieco starszych dzieciaków dobrze sprawdzą się na pewno puzzle. Chyba każdy brzdąc lubi się nimi bawić. Warto jednak dopasować ilość elementów i poziom trudności do wieku dziecka. Te zbyt skomplikowane szybko znudzą szkraba i zniechęcą do zabawy.

Coraz popularniejsze stają się również ostatnio klocki magnetyczne. Wykształcają w maluchu zdolności logicznego myślenia oraz pobudzają kreatywność i wyobraźnię. Dzieciaki mogą bawić się takimi klockami same, ale to również świetny pomysł na zabawę w rodzinnym gronie.

Ciekawym zajęciem dla dziecka może okazać się zwykłe rysowanie. Warto kupić maluchowi blok, mazaki, kredki czy farbki i pozwolić mu puścić wodzę fantazji. Szkraby również uwielbiają różnego rodzaju kolorowanki.