Stolik edukacyjny – jakie korzyści daje dziecku?

Zabawki dla dzieci w dzisiejszych czasach pełnią nie tylko funkcję rozrywką. Wiele z nich ma także właściwości edukacyjne. Połączenie przyjemnego z pożytecznym czyli frajdy i nauki w jednym zawsze przynosi dobre skutki. Maluchy najwięcej wiedzy przyswajają właśnie podczas zabawy. Nie myślą wtedy o toczącym się procesie nauki i w pełni cieszą się błogim dzieciństwem.

Z tego właśnie względu rodzice chętnie kupują swoim pociechom zabawki, które nie tylko ucieszą brzdąca ale również czegoś je nauczą. Wybór w sklepach jest dzisiaj tak spory, że z pewnością znajdziemy coś, co pogłębi wiedzę naszego brzdąca i wesprze go w prawidłowym rozwoju. Dzisiaj pod lupę bierzemy stoliczek edukacyjny.

Jak wybrać odpowiedni stolik edukacyjny dla malucha?

Użytkowanie przez dziecko stolika edukacyjnego na pewno przyniesie mu wiele korzyści. Przede wszystkim to zabawka, która rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka. Wzbudza w nim chęć nauki i poznawania świata jak również ćwiczy zdolności manualne. To także doskonała okazja do tego, by rozwijać koordynację wzrokowo-słuchową.

Stoliki edukacyjne mają zazwyczaj efekty świetlne i dźwiękowe. Maluchy więc mogą poznać wydawane przez zwierzęta odgłosy, nauczyć się kształtów, kolorów jak również cyfr i liter. Oprócz wspomnianej funkcji edukacyjnej tego typu zabawka to ogromna frajda dla szkraba.

Wybierając odpowiedni stolik edukacyjny dla naszego malucha warto zwrócić uwagę na kilka, dość istotnych szczegółów. Najważniejsze jest to, by zabawka w stu procentach była bezpieczna dla naszej pociechy. Nie może więc ona posiadać ostrych krawędzi, którymi w trakcie zabawy maluch mógłby sobie zrobić krzywdę. Stolik edukacyjny nie powinien również posiadać żadnych niewielkich elementów, które łatwo zdjąć i które maluch mógłby wziąć do buzi.

Każda zabawka tak i stolik edukacyjny powinien być dopasowany do wieku dziecka. W przypadku starszych dzieciaków lepiej sprawdzą się nieco bardziej rozbudowane funkcje. Młodsze brzdące z pewnością ucieszą się ze stolika, który nie będzie zbyt skomplikowany w obsłudze.