Ultra plastelina – dlaczego warto kupić dziecku?

Każdy maluch ma inne zainteresowania dlatego ciągnie je do różnych zabawek. Podczas gdy jedne dzieci chętnie będą sięgały po pluszaki, inne wybiorą klocki czy puzzle. Są też szkraby, które posiadają artystyczną duszę i od małego chcą rozwijać swój talent. Takie brzdące chętnie bawią się plasteliną i lepią z niej najróżniejsze przedmioty czy kształty. Taka forma zabawy wpływa pozytywnie na rozwój dziecka – przede wszystkim to doskonała okazja do tego, by smyk mógł trenować swoją motorykę mniejszą.

Podczas lepienia z plasteliny dziecko również stymuluje swoją wyobraźnię i kreatywność. Dzieciom jednak zabawki szybko się nudzą – podobnie może być w przypadku plasteliny. Z tego właśnie względu, warto pomyśleć o kupnie czegoś, co będzie alternatywą. Doskonałym pomysłem może okazać się ultra plastelina.

Ultra plastelina – świetna forma zabawy dla dziecka

Na samym początku należy wspomnieć, czym w ogóle jest ultra plastelina. To masa plastyczna o niezwykłych i ciekawych dla dziecka właściwościach. Nasza pociecha może ją rozciągać, zgniatać, zwijać a nawet kruszyć. Ze zwykłą plasteliną ma niewiele wspólnego. Ich podobieństwa to przede wszystkim nazwa jak również możliwość tworzenia różnego rodzaju kształtów czy przedmiotów.

Warto jednak wspomnieć o tym, że ultra plastelina posiada znacznie więcej zastosowań. Dziecko również posiada więcej możliwości na interesującą i atrakcyjną zabawę. Ultra plastelina pod wpływem wysokiej temperatury staje się miękka, dzięki czemu można z niej ulepić wszystko, co tylko brzdąc sobie zamarzy. Jeśli dziecko uformuje z niej kulę, będzie mógł ją również używać jako piłeczkę do zabawy, która się odbija.

Maluch spośród dostępnych ultra plastelin w sklepach może wybrać jej kolor oraz wersję. Znajdziemy zarówno ultra plastelinę klasyczną jak i taką, która zmienia swoje właściwości pod wpływem ciepła. Dostępne są również wersje świecące w ciemności czy krystaliczne.

Każdy rodzaj ultra plasteliny jest bezpieczny dla zdrowia naszego dziecka.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://dzieckanet.pl/ultra-plastelina-nowsza-ciekawsza-forma-tradycyjnej-plasteliny/