Wspólne gotowanie z maluchem

Dzieciaki uwielbiają naśladować dorosłych. Niektóre już od małego przejawiają pasję do gotowania – chętnie pomagają mamie kroić warzywa, piec ciasto czy przygotowywać kolację. W dzisiejszych czasach gdzie wybór zabawek, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych np. https://kinderall.de jest tak spory, nie ma problemu z tym, by kupić maluchowi wszystkie niezbędne gadżety, potrzebne do zabawy w małego kucharza. Taka forma rozrywki z pewnością będzie dla każdego szkraba niezwykle fascynująca, a już w szczególności dla tego, który przejawia zainteresowanie kuchnią i gotowaniem.

Co kupić do zabawy w gotowanie?

Na samym początku warto sprawić maluchowi najpotrzebniejsze przybory i akcesoria kuchenne – zabawkowy nóż, deskę do krojenia, garnki czy patelnie. Oprócz tego szkrab powinien mieć także pojemniczki na przyprawy czy foremki do wypiekania ciasteczek. Przybory takie jak tłuczek, trzepaczka czy wałek to niezbędniki w przypadku każdego małego kucharza.

By brzdąc mógł gotować, konieczny będzie również zakup kolorowej kuchenki. Sprzedawana jest samodzielnie lub w zestawach. Do kuchenki najczęściej dołączone są naczynia czy inne, potrzebne przybory kulinarne.

Jeśli szkrab posiada już wszystkie niezbędne przybory, akcesoria i narzędzia, warto poszukać zabawkowych produktów spożywczych, W sklepach z zabawkami możemy spotkać plastikowe bądź drewniane owoce, warzywa czy słodycze.

Dlaczego warto bawić się z maluchem w kuchni?

Możliwości na zabawę w kuchni jest naprawdę wiele. Rodzice mogą chociażby zaangażować malucha mycia warzyw i owoców, mieszania sałatki czy chociażby wyrabiania ciasta. Brzdące z pewnością doskonale sprawdzą się również podczas pieczenia ciasteczek. Wycinanie ich kształtów foremkami sprawi brzdącom ogromną frajdę.

Zabawa w kucharza mogą wiele nauczyć malucha. Dziecko poznaje odpowiednie wzorce żywieniowe, poszerza zasób swojego słownictwa, uczy się nazw poszczególnych produktów spożywczych, jak również rozwija swoją wyobraźnię i uczy pracy grupowej.