Wyprawka szkolna – co powinno się w niej znaleźć?

Koniec wakacji to ostatni dzwonek, by skompletować wyprawkę szkolną. Wybór produktów, które powinny się w niej znaleźć jest ogromny. Półki sklepowe uginają się od kolorowych, oryginalnych pod względem wizualnym artykułów szkolnych. Jak więc skompletować wyprawkę, by znaleźć wszystkie niezbędne gadżety i jednocześnie nie tracić zbyt dużo pieniędzy?

Jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań, warto zaopatrzyć się w listę, na której znajdą się wszystkie artykuły, potrzebne dziecku w nadchodzącym roku szkolnym. W przypadku maluchów uczęszczających do klas 1-3 niezbędny jest zakup zeszytów – zarówno w kratkę, jak i trzy linie. Z pewnością przyda się także zeszyt do nut. Kolejnym, potrzebnym gadżetem jest dzienniczek uczenia, dzięki któremu na bieżąco będziemy mogli śledzić postępy w nauce naszego dziecka. Piórnik pomoże utrzymać porządek w przyborach szkolnych, które również powinny znaleźć się w wyprawce. Ołówek, długopis, gumka czy temperówka to podstawa. Konieczny będzie również zakup przedmiotów potrzebnych na lekcję matematyki – cyrkla, linijki czy ekierki. W wyprawce szkolnej nie może zabraknąć też bloku rysunkowego, technicznego, a także kredek czy farb. Do zajęć plastycznych niezbędne są również nożyczki, taśma klejąca czy klej.

Wyprawka dla starszego ucznia

Nieco inaczej może wyglądać lista wyprawki, jeśli chodzi o starszego ucznia. Często zdarza się tak, że część przedmiotów zostaje mu z poprzedniego roku. Jest to oczywiście jednoznaczne z tym, że koszty takiej wyprawki będą niższe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że starszy uczeń będzie potrzebował znacznie więcej zeszytów. Starsi uczniowie rozpoczynają naukę poszczególnych przedmiotów i do każdego z nich muszą mieć osobny zeszyt.

Gdzie kompletować wyprawkę szkolną?

Jak więc widać, lista wyprawki szkolnej niestety nie jest krótka. To jednak tylko część wydatków – spore koszty bowiem pociągnie ze sobą zakup podręczników i ćwiczeń. Wyprawkę szkolną warto kompletować w sklepach internetowych, bo ceny często są nieco niższe i można zaoszczędzić trochę pieniędzy.