Zabawki, które sprawdzą się podczas nauki liczenia

Matematyka dla wielu z nas jest ogromną zmorą. Wspomnienia lekcji w szkole i surowej pani nauczycielki nierzadko przyprawiają nas o mdłości. Nie każdy rodzi się bowiem umysłem ścisłym i nie każdy lubi cyferki i działania. Warto jednak od małego zaszczepiać w dziecku chęć do matematyki oraz powoli oswajać go z królową nauk, z którą i tak prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć.

By nie zniechęcić malucha wykonywaniem mozolnych obliczeń i ślęczeniem przy biurku warto przekazywać mu wiedzę w nieco bardziej przystępny i przyjemny sposób – nauka poprzez zabawę zawsze przynosi dziecku ogrom korzyści. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak nauczyć malucha liczenia z wykorzystaniem odpowiednich zabawek dla dzieci.

Jak nauczyć maluchy liczenia podczas zabawy?

Na dobrą sprawę, każda zabawka przyda się w trakcie nauki liczenia. Nawet zwykłą książeczkę możemy wykorzystać w tym celu. Warto razem z maluchem policzyć jej strony czy poszczególne elementy znajdujące się na kolorowych ilustracjach, które na pewno przykują uwagę niejednego brzdąca.

Dobrym rozwiązaniem są również różnego rodzaju pluszaki, samochody czy lalki. Zabawa może polegać na liczeniu poszczególnych gadżetów w kolekcji malucha. Sprawdźmy więc ile ma maskotek, a ile resoraków.

Doskonałym sposobem przyśpieszającym naukę liczenia są gry planszowe. Dają dziecku ogrom możliwości – od rozwijania umiejętności matematycznych, poprzez ćwiczenia zdolności logicznego myślenia aż po rozbudzanie wyobraźni i kreatywności. Ilość oczek na kostkach do gry czy pola znajdujące się na planszy to świetny materiał do liczenia.

Wykonywanie prostych działań matematycznych możemy wykonywać z dzieckiem nawet podczas codziennych zakupów. Dziecko może policzyć marchewki w siatce czy wskazać ile widzi butelek na ladzie sklepowej.

Matematyka to nauka, z którą oswoić musi się każdy maluch. Zanim zacznie się jej uczyć w szkolnych murach warto zagwarantować mu przyjemną zabawę, podczas której rozpocznie swoją przygodę z królową nauk.