Zabawki ułatwiające korzystanie z toalety

Nauka korzystania z toalety to jeden z najważniejszych etapów rozwoju. Jak sprawić, by przebiegła pomyślnie i była dla dziecka przyjemnością?
Tylko osoby, które nie mają dzieci uważają, że nauka korzystania z nocnika to trywialna rzecz. W rzeczywistości to trudne zadanie, które może wpłynąć na rozwój dziecka. Ostatnio głośno było o Amandzie Jenner, zwanej „królową nocnika”. Kobieta żyje z tego, że uczy dzieci siadać na nocniku, co zajmuje jej średnio trzy dni. Najstarszy z jej podopiecznych miał dziewięć lat.
Kobieta tłumaczy, że dawniej dzieci uczyły się korzystać z nocnika w wieku 15 miesięcy. Dziś to średnio 3,5 roku. Dzieje się tak jej zdaniem, bo rodzice muszą szybko wrócić do pracy i nie mają czasu, by zająć się nauką tej ważnej czynności.
Do nauki potrzebny jest dobry nocnik, najlepiej duży, kolorowy i wygodny. Amanda Jenner sprzedaje także walizeczki, które służą do zabawy w siadanie na nocniku. Dzięki temu dla dziecka to przyjemność, a nie uciążliwy obowiązek. Dzięki temu później łatwo nauczyć się korzystać z prawdziwej toalety.